Domowe zwycięstwo Werderu

facebook.com/werderbremenEN
Werder Brema wygrał u siebie z Herthą Berlin 3:1 w pierwszym wtorkowym meczu piątej kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla drużyny ze stolicy to pierwsza porażka w tym sezonie.
W 11. minucie wynik spotkania otworzył Martin Harnik. Austriak wykorzystał zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i z bliska wpakował piłkę do bramki. Tuż przed zejściem do szatni prowadzenie gospodarzy podwyższył Milos Veljković, który oddał celny strzał głową po centrze z rzutu rożnego.
Na początku drugiej połowy kontaktowego gola strzelili przyjezdni. Javairo Dilrosun wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem lewą nogą z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy. Werder przypieczętował swoją wygraną w 66. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Max Kruse.
Po tym zwycięstwie podopieczni Floriana Kohfeldta zajmują drugie miejsce w tabeli ze zdobytymi 11 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. Natomiast zespół prowadzony przez Pal Dardaia ma "oczko" mniej i plasuje się lokatę niżej. Hertha w kolejnym meczu podejmie Bayern Monachium.
Mateusz Jagniaciak25 Sep 2018 · 20:56