Drągowski bohaterem, dał awans do finału! Obronił trzy rzuty karne, gol Kędziory nie wystarczył [WIDEO]

Screen z X
Bartłomiej Drągowski w środowy wieczór znakomicie spisał się w meczu Pucharu Grecji z PAOK-iem Saloniki. Polak obronił trzy rzuty karne w serii "jedenastek" i dał Panathinaikosowi awans do finału rozgrywek.
W styczniowym okienku transferowym golkiper zdecydował się na odejście z włoskiej Spezii. Trafił do greckiego Panathinaikosu, gdzie szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce.
W środowy wieczór "Koniczynki" mierzyły się u siebie z PAOK-iem Saloniki w półfinale Pucharu Grecji. Było to spotkanie rewanżowe - w pierwszym meczu zawodnicy z Aten wygrali 1:0.
W rewanżu po 90 minutach było z kolei 1:0 dla PAOK-u. Gola na wagę dogrywki strzelił Zivković. W dodatkowych 30 minutach Drągowskiego pokonał natomiast Tomasz Kędziora.
Bartłomiej Drągowski w meczu Panathinaikos - PAOK w półfinale Pucharu Grecji
Screen z X
Wówczas sytuacja Panathinaikosu była już bardzo trudna. Rzutem na taśmę "Koniczynki" doprowadziły jednak do serii rzutów karnych dzięki trafieniu Dimitriosa Limniosa.
W serii "jedenastek" od razu pomylił się Sporar i PAOK znów był w lepszej sytuacji. Do siatki znów trafił Kędziora. Przy piątym rzucie karnym dla gości sytuację uratował Drągowski, który obronił strzał Despodowa i utrzymał Panathinaikos w grze.
Ostatecznie to piłkarze z Aten okazali się minimalnie lepsi, wygrywając serię rzutów karnych 6:5. Zawodnicy obu drużyn strzelali aż po dziewięć razy. Bohaterem został Drągowski, broniąc w końcówce aż trzy "jedenastki".