Liga Europy. Dramatyczny mecz w Pradze! Siedem bramek! Slavia pokonała Sevillę po dogrywce! [WIDEO]

Jan Polák, wikipedia
Slavia Praga wygrała u siebie po dogrywce z Sevilla FC 4:3 (2:2, 1:1) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy.
Na Sinobo Stadium wynik zaciętej konfrontacji otworzył po niespełna kwadransie gry strzałem z bliska Kameruńczyk Michael Ngadeu-Ngadjui. Minutę przed przerwą rzut karny wykorzystał Francuz Wissam Ben Yedder, a dwie minuty po zmianie stron kolejną podyktowaną "jedenastkę" zamienił na bramkę Tomas Soucek.
Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. Siedem minut później kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Munir El Haddadi, doprowadzając w ten sposób do dogrywki. Po ośmiu minutach jej pierwszej części skutecznym uderzeniem głową przybliżył gości do awansu Włoch Franco Vazquez, ale po kolejnych czterech minutach koronkową akcję zespołu ze stolicy Czech wykończył w polu karnym strzałem w długi róg Holender Mick van Buren.
Minutę przed końcem drugiej części dogrywki losy dwumeczu rozstrzygnął Duńczyk Simon Kjaer, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, eliminując w ten sposób zespół z Andaluzji.