Druga kolejna przegrana Evertonu FC. Jordan Pickford wreszcie na ławce przeciwko Newcastle United

Druga kolejna przegrana Evertonu. Jordan Pickford wreszcie na ławce przeciwko Newcastle
LiveMediaSrl / Shutterstock.com
Newcastle United pokonało 2:1 Everton w niedzielnym meczu Premier League. Podopieczni Carlo Ancelottiego zanotowali tym samym trzecie spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.
Decydujące momenty meczu na St James’ Park należały do Calluma Wilsona. Napastnik “Srok” najpierw wywalczył, a następnie wykorzystał rzut karny na początku drugiej połowy spotkania. W końcówce ustalił zaś wynik zawodów, wykańczając akcję Jamala Lewisa i rezerwowego Ryana Frasera.
Dla Wilsona były to już piąta i szósta bramka w tym sezonie.
W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Evertonu, który rozpoczął bieżące rozgrywki od czterech kolejnych wygranych, strzelił Dominic Calvert-Lewin. Reprezentant Anglii zanotował swoje ósme ligowe trafienie w obecnej kampanii.
Goście zagrali w północno-wschodniej części Anglii bez zawieszonego Richarlisona i kontuzjowanego Jamesa Rodrigueza, a także bez znajdującego się od wielu miesięcy “pod formą” Jordana Pickforda, którego zastąpił w bramce wypożyczony ostatnio z Romy reprezentant Szwecji - Robin Olsen.
Mimo kolejnej porażki Everton przynajmniej tymczasowo pozostał na drugim miejscu w tabeli Premier League, z trzypunktową stratą do Liverpoolu.
Newcastle, które odniosło swoją trzecią ligową wygraną w tym sezonie, awansowało tymczasem do górnej połowy klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 01 Nov 2020 · 17:01