Drugie złoto dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich! Patryk Chojnowski nie miał sobie równych

Atos International / wikicommons
Patryk Chojnowski zdobył złoty medal igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym. Polak triumfował w klasie 10.
Chojnowski w finale w trzeci setach pokonał Mateo Boheasa. Wygrywał z nim 11:8, 11:5 i 12:10.
Polak w całym turnieju grał znakomicie. W drodze po zwycięstwo stracił tylko dwa sety. To drugi złoty medal dla reprezentacji Polski w Tokio. Pierwszy zdobyła Róża Kozakowska.
Dla Chojnowskiego to już piąty medal igrzysk paraolimpijskich. W 2012 roku zdobył złoto w singlu i srebro w rywalizacji drużynowej, a w 2016 roku - srebro w grze pojedynczej i brąz w drużynie.
Polak w dzieciństwie uległ wypadkowi drogowemu. Wpadł pod samochód, który zmiażdżył mu staw skokowy w prawej nodze.
Chojnowski, podobnie jak choćby Natalia Partyka, z powodzeniem rywalizuje też z pełnosprawnymi zawodnikami. W 2019 roku wywalczył nawet mistrzostwo Polski.
Marcin Karbowski29 Aug 2021 · 12:32
Źródło: sport.tvp.pl