Drugie zwycięstwo Broendby, grał Wilczek

brondby.com
Hobro IK uległ u siebie Broendby Kopenhaga 1:2 (0:0) w niedzielnym meczu trzeciej kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Na DS Arena całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Kamil Wilczek. Napastnik reprezentacji Polski w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę.
Prowadzenie gościom zapewnił niespełna kwadrans po przerwie sprytnym technicznym strzałem pod poprzeczkę Szwed Johan Larsson. Wyrównał głową z bliska cztery minuty przed końcem Vito Hammershoj-Mistrati.
Losy konfrontacji rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry, kiedy to wbiegający w pole karne rezerwowy Mikael Uhre sytuacyjnym uderzeniem głową zaskoczył golkipera rywali.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie obrońcy tytułu objęli prowadzenie w tabeli. Zespół z Jutlandii doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i zamyka klasyfikację.