Drużyna Waldemara Soboty z bardzo ważnym zwycięstwem. Polak grał przez całe spotkanie

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
FC St. Pauli pokonało u siebie FC Erzgebirge Aue 2:1 (2:1) w niedzielnym spotkaniu 31. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Millerntor-Stadion całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Waldemar Sobota. Prowadzenie gospodarzom zapewnił uderzeniem w krótki róg z kilku metrów Grek Dimitrios Diamantakos, który później zmarnował również rzut karny. Cztery minuty przed przerwą podwyższył strzałem po koźle w długi róg Holender Henk Veerman.
Rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył szesnaście minut przed końcem Soeren Gonther. Ekipa z Aue doznała trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i jest dziewiąta w tabeli.
Zespół z Hamburga natomiast wygrał dziewiąte spotkanie w bieżących rozgrywkach i przesunął się na trzynaste miejsce w klasyfikacji.
Maciej Pietrasik14 Jun 2020 · 16:05