Dublet Aubameyanga. Arsenal wygrał z Burnley

CosminIftode / Shutterstock.com
Arsenal wygrał u siebie z Burnley FC 2:1 w pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki angielskiej Premier League. Obie bramki dla "Kanonierów" zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.
Gospodarze otworzyli wynik w 14. minucie spotkania. Świetnym podaniem popisał się Mesut Oezil, następnie Sead Kolasinac dograł do Aubameyanga, który strzałem bez przyjęcia tuż przy słupku pokonał Joe Harta. Na początku drugiej połowy Arsenal przeprowadził zabójczą kontrę, a sfinalizował ją Aubameyang. Gabończyk oddał mocny strzał pod poprzeczkę i golkiper gości znów był bezradny. To był jego 12. gol w tym sezonie ligowym.
W 63. minucie kontakt złapała drużyna z Turf Moore. Wielkie zamieszanie w polu karnym, futbolówka odbijała się od piłkarzy i ostatecznie trafiła do Ashley'a Barnesa. Ten nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno z najbliższej odległości. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Arsenalu przypieczętował Alex Iwobi.
Po tej wygranej podopieczni Unaia Eemery'ego zajmują piąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 37 punktami. W następnej kolejce drużyna z północnej części stolicy Anglii zmierzy się na wyjeździe z Brighton & Hove Albion.
Natomiast zespół prowadzony przez Seana Dyche'a ma 12 "oczek" na koncie i plasuje się na 18. pozycji. Kolejnym rywalem "The Clarets" będzie Everton FC.