Dublet Erlinga Haalanda! To może być bezcenne zwycięstwo dla Borussii Dortmund [WIDEO]

Joachim Bywaletz/Xinhua/PressFocus
Borussia Dortmund odniosła bardzo ważne zwycięstwo w walce o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna Łukasza Piszczka pokonała na wyjeździe Wolfsburg 2:0.
Bohaterem gości był Erling Haaland, który zdobył obie bramki. Norweg pierwszy raz trafił do siatki już w 12. minucie. Wbiegł wtedy w pole karne i wygrał pojedynek z Casteelsem.
Borussia kończyła mecz w osłabieniu, bo po godzinie gry boisko musiał opuścić Bellingham. Anglik zobaczył dwie żółte kartki.
Nie przeszkodziło to jednak gościom w strzeleniu drugiego gola. Znów zrobił to Haaland. Norweg ruszył na Casteelsa już od połowy boiska i w sytuacji sam na sam wbił piłkę do bramki.
Po raz drugi z rzędu w pierwszym składzie Borussi znalazł się Łukasz Piszczek. Polak zagrał cały mecz. Na ostatnie 25 minut w barwach Wolfsburga na boisku pojawił się Bartosz Białek.
Zwycięstwo Borussii może się dla niej okazać bezcenne. Gracze z Dortmundu wciąż zajmują piąte miejsce w tabeli, ale zmniejszyli stratę do znajdującego się w strefie Ligi Mistrzów Wolfsburga do dwóch punktów.
Marcin Karbowski24 Apr 2021 · 17:25