Dublet Luisa Suareza nie wystarczył! Atletico Madryt straciło punkty [WIDEO]

Dublet Luisa Suareza nie wystarczył! Atletico straciło punkty [WIDEO]
Luis Suarez zanotował kolejny kapitalny występ w barwach Atletico. Dwie bramki Urugwajczyka jednak nie wystarczyły, aby zdobyć komplet punktów w spotkaniu z Celtą Vigo. W rywalizacji "Rojiblancos" z "Celestes" padł wynik 2:2.
Dzisiejszy mecz stanowił spore wyzwanie dla ekipy Diego Simeone. "Cholo" nie mógł skorzystać m.in. z Joao Felixa, Thomasa Lemara i Yannicka Carrasco, po tym jak piłkarze uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.
Argentyński szkoleniowiec musiał eksperymentować. Po raz pierwszy w tym sezonie posłał w bój jedenastkę w formacji 3-5-2. Na prawym wahadle nieoczekiwanie wystąpił Marcos Llorente.
W pierwszych minutach meczu widać było zagubienie w szeregach Atletico. Rywale to wykorzystali i już w 13. minucie Santi Mina wyprowadził Celtę na prowadzenie. Napastnik strzałem głową pokonał Jana Oblaka.
To rozwścieczyło liderów La Liga. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec Atletico. Luis Suarez w swoim stylu odnalazł się w polu karnym i wykorzystał precyzyjne podanie Llorente.
Druga połowa rozpoczęła się z przytupem. W 50. minucie po raz drugi tego wieczoru do siatki trafił Suarez. Tym razem Urugwajczyk wykorzystał centrę z lewej strony boiska. Dzięki tym trafieniom 34-latek wskoczył na pierwsze miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców.
Gdy już wydawało się, że komplet punktów zostanie na Wanda Metropolitano, Facundo Ferreyra niepodziewanie doprowadził do wyrównania. Bramka Argentyńczyka padła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. W doliczonym czasie podopiecznym Simeone nie udało się przechylić zwycięstwa na swoją stronę.
Atletico powiększyło przewagę nad Barceloną do ośmiu punktów. Celta zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.
Adam Kłos08 Feb 2021 · 22:53
Źródło: Twitter