Dwa gole Kamila Wilczka. Wygrana Broendby na własnym boisku

brondby.com
Broendby IF wygrało u siebie z Odense Boldklub 3:2 (1:1) w meczu 3. kolejki duńskiej ekstraklasy. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Kamil Wilczek.
Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy Jesper Lindstrom oddał skuteczny strzał z pola karnego. Odense odpowiedziało dziesięć minut później. Jacob Laursen miał sporo szczęścia, bo odbita od niego piłka wpadła do bramki Broendby.
W drugiej połowie goście strzelili gola na 2:1. Bashkim Kadrii wykorzystał rzut karny i zdobył bramkę w drugim spotkaniu z rzędu.
Do remisu doprowadził w 79. minucie Kamil Wilczek, który uderzył z jedenastu metrów z pierwszej piłki. Polak w 88. minucie zapewnił wicemistrzom Danii zwycięstwo. Tym razem trafił głową z pięciu metrów.
Wilczek w tym sezonie ligowym zdobył trzy bramki w trzech spotkaniach.
W tabeli Superligaen Broendby IF jest czwarte z dorobkiem 7 punktów. Natomiast Odense zajmuje szóstą pozycję, mając na koncie 3 punkty.
W czwartek Broendby IF zagra u siebie z Lechią Gdańsk w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu polski zespół wygrał 2:1.