Dwa gole Kamila Wilczka zapewniły zwycięstwo Broendby z FC Midtjylland

brondby.com
Broendby IF pokonał u siebie FC Midtjylland 4:1 (2:1) w poniedziałkowym spotkaniu 9. kolejki grupy mistrzowskiej duńskiej Superligi.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po niespełna kwadransie gry płaskim strzałem z pola karnego Brazylijczyk Evander.
Siedem minut przed przerwą wyrównał głową z kilku metrów Kamil Wilczek. Tuż przed przerwą kapitalnie przymierzył z dystansu Szwed Simon Hedlund.
Niespełna dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył mocnym uderzeniem z pola karnego Szwed Simon Tibbling, a jedenaście minut przed końcem wynik ustalił w sytuacji sam na sam Wilczek, po raz drugi wpisując się na listę strzelców w tym spotkaniu. Trzy minuty później napastnika reprezentacji Polski zastąpił Morten Frendrup.
Stołeczna drużyna po drugiej z rzędu wygranej umocniła się na piątej pozycji w tabeli. "Wilki" z Jutlandii doznały natomiast szóstej porażki w sezonie i pozostaną na drugiej lokacie w klasyfikacji. Mistrzowski tytuł zapewniła sobie wcześniej FC Kopenhaga.