Dwa gole Wernera, RB Lipsk gra dalej

Vlad1988 / Shutterstock.com
RB Lipsk pokonał u siebie TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0) w środowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Niemiec.
Na Red Bull Arena obie bramki dla gospodarzy zdobył na początku drugiej połowy Timo Werner. Wprowadzony dopiero po przerwie napastnik reprezentacji Niemiec dwukrotnie zaskoczył golkipera rywali po strzałach z pola karnego.
W kolejnej rundzie zagrają także Bayer 04 Leverkusen i MSV Duisburg. "Aptekarze" nadspodziewanie łatwo rozbili na wyjeździe Borussia Moenchengladbach 5:0 (2:0), natomiast popularne "Zebry" wygrały w Bielefeld z miejscową Arminią 3:0 (3:0).
Najwięcej emocji było w konfrontacji Kieler SV Holstein 1900 z SC Freiburg. Zespół z północy Niemiec, który występuje na zapleczu Bundesligi, odrobił straty i pokonał ostatecznie drużynę z Bryzgowi 2:1 (1:1).