FC Barcelona z kolejną wygraną w lidze. Duet Ansu Fati - Leo Messi zachwycił Camp Nou [WIDEO]

Twitter
FC Barcelona pokonała UD Levante 2:1 (2:0) w meczu 22. kolejki Primera Division.
FC Barcelona przystępowała do tego spotkania mając już sześć "oczek" straty do prowadzącego w tabeli Realu Madryt. Mistrzowie Hiszpanii wypełnili plan, pokonując niżej notowanego przeciwnika.
Kibice na Camp Nou byli dziś świadkami popisu w wykonaniu duetu Messi - Fati. 17-latek dwa razy wpisał się na listę strzelców, a olbrzymi udział w obu trafieniach miał lider Barcelony.
Najpierw nastoletni talent Barcy wpakował piłkę do bramki rywala w 30. minucie, gdy wykorzystał bajeczne podanie od Argentyńczyka.
104 sekundy później było już 2:0. Znów Fati z dużym spokojem wykończył akcję, którą zainicjował i przeprowadził Messi.
Fati tym sam zapisał się w historii Primera Division, zostając najmłodszym zawodnikiem, który zdobył dwie bramki w jednym spotkaniu.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1, choć gospodarze mieli kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia. W 36. minucie Nelson Semedo obił poprzeczkę, a tuż przed gwizdkiem na przerwę w dogodnej sytuacji spudłował Antoine Griezmann, zaś na kwadrans przed końcem minimalnie pomylił się Messi.
W drugiej połowie klasę najwyższy kunszt pokazał także Marc-Andre ter Stegen, który instynktownie odbił piłkę po strzale Hernaniego. Niemiec nie popisał się jednak, gdy w 92. minucie honorową bramkę dla gości zdobył Rochina.
Daniel Makarewicz02 Feb 2020 · 21:43
Źródło: twitter/własne