Dwie szybkie bramki załatwiły sprawę, Chile w finale Copa America

CP DC Press / Shutterstock.com
Argentyna poznała rywala w finale Copa America Centenario. W drugim półfinale Chile pokonało Kolumbię 2:0.

Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo wcześnie. Już po kwadransie gry obrońcy tytułu prowadzili dwoma bramkami. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Charles Aranguiz, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Chwilę później podwyższył Jose Fuenzalida, który popisał się dobitką po strzale w słupek w wykonaniu Alexisa Sancheza.

Przerwa meczu nie trwała regulaminowych piętnastu minut. Z powodu gwałtownej burzy oraz opadów gradu z wznowieniem gry czekano aż dwie godziny. Nasiąknięta wodą murawa nie sprzyjała kombinacyjnej grze. Na boisku nie widzieliśmy już bramek. Warto jednak odnotować, że Kolumbijczycy kończyli mecz w dziesiątkę. W 57 minucie Carlos Sanchez otrzymał bowiem drugą żółtą kartkę.

W finale Copa  America Centenario zobaczymy więc powtórkę sprzed roku - Chile zagra z Argentyną. Mecz zaplanowany jest na niedzielę. Dzień wcześniej w pojedynku o trzecie miejsce USA zmierzy się z Kolumbią.