Dżeko bez gola, Bośnia i Hercegowina ze zwycięstwem w Lidze Narodów

CP DC Press / shutterstock.com
Irlandia Północna przegrała przed własną publicznością z Bośnią i Hercegowiną 1:2 (0:1) w sobotnim meczu grupy 3 Dywizji B Ligi Narodów.
Na murawie Windsor Park w Belfaście prowadzenie przyjezdnym zapewnił z bliska dziewięć minut przed przerwą Haris Duljević, któremu precyzyjnie podawał w pole karne Edin Dzeko.
Dziewiętnaście minut po zmianie stron podwyższył Elvis Sarić, który wykorzystał nieporozumienie defensywy gospodarzy i przytomnie skierował piłkę do pustej bramki.
Podopieczni Michaela O'Neilla zdołali odpowiedzieć dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznym wolejem z kilku metrów kontaktowe trafienie uzyskał Will Grigg. Na więcej miejscowych nie było już jednak stać.
Zespół z Bałkanów za trzy dni w kolejnym meczu Ligi Narodów podejmie Austrię, która zmierzy się również z ekipą z Zielonej Wyspy 12 października.