Dzieje się w Premier League! Sensacyjne porażki Manchesteru City i Chelsea! Liverpool ucieka [WIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Wielkie niespodzianki w sobotnich meczach 18. kolejki Premier League. Największą jest porażka Manchesteru City na własnym stadionie z Crystal Palace 2:3.
Wydawało się, że wszystko na Etihad przebiegnie zgodnie z przewidywaniami, kiedy w 27. minucie prowadzenie "Obywatelom" dał Ilkay Gundogan. Odpowiedź "Orłów" była jednak znakomita. W przeciągu niecałych 120 sekund londyńczycy zdobyli dwie bramki za sprawą trafień Jeffery'ego Schluppa i Androsa Townsenda, który popisał się kapitalnym uderzeniem.
Kiedy w 51. minucie z rzutu karnego gola na 3:1 strzelił dla gości Luka Milivojević zanosiło się na sensację. Goście dość długo bronili się mądrze, ale zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę w końcowych minutach osiągnął przygniatającą przewagę. Kontaktową bramkę zdobył po "centrostrzale" Kevin De Bruyne.
Mimo desperackiej obrony ,"Orły" utrzymały jednobramkową przewagę do końcowego gwizdka arbitra. Manchester City po tej porażce traci do liderującego Liverpool cztery punkty.
Zaskoczenie było również na Stamford Bridge. Chelsea uległa na Stamford Bridge Leicester City 0:1. Triumf "Lisom" zapewnił w stolicy Anglii Jamie Vardy.
Powodów do zadowolenia nie ma także inny londyński klub. West Ham United przegrał z Watford FC 0:2. Łukasza Fabiańskiego najpierw pokonał z rzutu karnego Troy Deeney. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla gości zdobył Gerard Deulofeu.
W dużo lepszym nastroju jest inny z reprezentantów Polski występujący w Premier League. Jan Bednarek ponownie wyszedł w podstawowym składzie Southampton FC. Jego "Święci" pokonali na wyjeździe Huddersfield Town 3:1.
***
Wyniki pozostałych sobotnich meczów 18. kolejki Premier League rozegranych o godzinie 16:
AFC Bournemouth - Brighton & Hove Albion 2:0 (1:0)

Bramki: Brooks 21, 77.

Czerwona kartka Dunk 73 - za drugą żółtą (Brighton & Hove Albion).
Newcastle United - Fulham FC 0:0
Huddersfield Town - Southampton FC 1:3 (0:2)

Bramki: Billing 58 - Edmond 15, Ings 42 (rzut karny), Obafemi 71.
West Ham United - Watford FC 0:1 (0:1)

Bramki: Deeney 30 (rzut karny), Deulofeu 87.