Dziesiąte zwycięstwo Celtiku w sezonie

chrisdorney/Shutterstock
Piłkarze Celtiku bez większych problemów wygrali przed własną publicznością w meczu 13. kolejki szkockiej ekstraklasy z Inverness 3:0 (1:0). Warto zaznaczyć, że od 65. minuty goście grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Greg Tansey.

Na listę strzelców po stronie gospodarzy sobotniego starcia wpisywali się odpowiednio Scott Sinclair, Leigh Griffiths oraz Tom Rogic, który definitywnie rezultat spotkania na Celtic Park ustalił w 83. minucie rywalizacji.

Podopieczni Brendana Rodgersa po jedenastu rozegranych meczach plasują się w tabeli na pierwszym miejscu. Zgromadzili jak do tej pory na swoim koncie 31 punktów. Natomiast Inverness zajmuje w tym momencie szóstą lokatę. Czerwoną latarnią ligi jest Ross County.