Efektowna wygrana BVB! Borussia rozbiła RB Lipsk! Grał Piszczek

charnsitr / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała u siebie RB Lipsk 4:1 (3:1) w drugim niedzielnym meczu inauguracyjnej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Signal-Iduna-Park całe zawody w ekipie gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek. Przyjezdni objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, kiedy sytuację sam na sam wykorzystał Francuz Jean-Kevin Augustin.
Dwadzieścia minut później wyrównał kapitalnym uderzeniem głową Mahmoud Dahoud, a pięć minut przed przerwą Marcel Sabitzer niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki i zespół z Zagłębia Ruhry odrobił z nawiązką straty. Miejscowi poszli za ciosem i po kolejnych trzech minutach efektowną przewrotką z bliska podwyższył Belg Axel Witsel. Okazały sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Marco Reus.
"Die Schwarzgelben" w następnej kolejce zagrają w Hanowerze, natomiast drużyna z Dolnej Saksonii podejmie Fortunę Duesseldorf.