Efektowna wygrana w debiucie Fernando Santosa. Besiktas wygrał pierwszy mecz pod wodzą Portugalczyka [WIDEO]

Screen z X
Fernando Santos w sobotni wieczór zaliczył oficjalny debiut w barwach tureckiego Besiktasu. Jego drużyna wygrała przed własną publicznością z Karagumrukiem 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.
Portugalski szkoleniowiec już kilka dni temu zjawił się w Stambule i podpisał kontrakt z Besiktasem. To jego pierwsza praca po wrześniowym rozstaniu z reprezentacją Polski.
We wtorek nowy klub Santosa mierzył się na wyjeździe z Rizesporem. Choć szkoleniowiec był już wówczas w Turcji, to przybył to Stambułu zbyt późno, aby wyjechać z zespołem na ten mecz.
Wówczas na ławce zasiadł więc Serdar Topraktepe - tymczasowy trener Besiktasu, który teraz ma być jednym z asystentów Santosa. Portugalczyk poprowadził nowy klub dopiero w sobotnim starciu z Karagumukiem.
Fernando Santos
Tomasz Folta / press focus
Gospodarze byli uważani za faworytów tego spotkania. W pierwszej części meczu nie zdołali jednak znaleźć drogi do bramki rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0.
W drugiej połowie Besiktas prezentował się już zdecydowanie lepiej. Ekipa ze Stambułu wyszła na prowadzenie w 62. minucie po golu Kilicsoya. Niedługo później wynik podwyższył Rashica.
Milot Rashica po golu w meczu Besiktas - Karagumruk
Screen z X
W końcówce spotkania drużyna Santosa zadała jeszcze jeden cios za sprawą Fernandesa. Finalnie Portugalczyk zaliczył więc efektowny debiut w nowym klubie - jego drużyna wygrała przed własną publicznością 3:0.
Maciej Pietrasik13 Jan · 19:26