Efektowne przełamanie Lecha Poznań! Podopieczni Macieja Skorży wysoko ograli Lechię Gdańsk

Pawel Jaskolka / PressFocus
Lech Poznań pokonał aż 3:0 Lechię Gdańsk, odnosząc pierwszą wygraną pod wodzą nowego-starego trenera, Macieja Skorży. W innym wieczornym meczu PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zwyciężył w dramatycznych okolicznościach Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3.
“Kolejorz” przerwał serię pięciu meczów bez zwycięstwa, rozstrzygając losy dzisiejszego spotkania na początku jego drugiej połowy.
Wynik meczu z Lechią Gdańsk otworzył, po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza, Michał Skóraś, po czym prowadzenie Lecha podwyższył strzałem z rzutu karnego Mikael Ishak.
Rezultat spotkania ustalił następnie, po dwójkowej akcji z Jakubem Kamińskim, Dani Ramirez.
Wygrana pozwoliła podopiecznym Macieja Skorży awansować na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Lechia pozostaje na piątej pozycji.
W drugim wieczornym meczu PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zwyciężył 4:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała.
Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu dwukrotnie, zanim na kilkanaście minut przed końcem meczu jednobramkową przewagę osiągnęli goście. Ostatecznie losy rywalizacji rozstrzygnął jednak w doliczonym czasie gry Robert Pich.
Śląsk pozostaje niepokonany, od kiedy jego trenerem został kilka tygodni temu Jacek Magiera. Podbeskidzie nadal ma tymczasem tylko jeden punkt przewagi nad zamykającą ligową tabelę Stalą Mielec.
Adam Kłos20 Apr 2021 · 22:41