Efektowne przełamanie Tottenhamu. Ekipa z Ligi Mistrzów dostała lekcję futbolu [WIDEO]

Screen z X
Londyński Tottenham znakomicie zaczął sezon 2023/2024, ale ostatnio ekipa Ange Postecoglou wpadła w kryzys. Niedziela przyniosła jednak efektowne przełamanie i wygraną 4:1 z Newcastle United.
"Koguty" przez pewien czas znajdowały się na czele Premier League. Maszyna zacięła się na początku listopada. Od tego czasu Tottenham poniósł aż cztery porażki i zanotował jeden remis.
W niedzielę zadanie londyńczyków także nie było łatwe. Do stolicy przyjechała bowiem jedna z czołowych drużyn poprzedniego sezonu - Newcastle United.
"Spurs" od początku mieli przewagę nad rywalami i w 26. minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Dwójkową akcję przeprowadzili Son oraz Udogie, a ten drugi zdobył pierwszą bramkę w barwach Tottenhamu w Premier League.
Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zadali kolejny cios. Son niemalże ośmieszył Trippiera, który zupełnie nie poradził sobie z Koreańczykiem. Ten dograł za to do Richarlisona, a Brazylijczyk przerwał serię siedmiu meczów bez gola.
To właśnie reprezentant "Canarinhos" został bohaterem całego spotkania. Po przerwie wykorzystał niezdecydowanie Dubravki, wykańczając dośrodkowanie Porro.
W końcówce z rzutu karnego trafił jeszcze Son, który był faulowany przez Dubravkę. Już w doliczonym czasie gry honorowego gola dla gości strzelił natomiast Joelinton. Tottenham wygrał 4:1, nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli. "Sroki" są siódme.
Maciej Pietrasik10 Dec 2023 · 19:24