Eibar lepsze od Alaves w derbach Kraju Basków

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
Deportivo Alaves Vitoria uległo u siebie SD Eibar 1:2 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu trzynastej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Mendizorrotza goście objęli prowadzenie dwanaście minut przed przerwą, kiedy to płaskim, mocnym uderzeniem sprzed linii pola karnego zaskoczył golkipera rywali Joan Jordan.
Po zmianie stron podwyższył strzałem głową Charles. Dla Brazylijczyka, który nie dokończył zawodów z powodu czerwonej kartki, było to piąte trafienie w tym sezonie. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył uderzeniem zza linii pola karnego Burgui, ale na więcej gospodarzy nie było już stać.
Dzięki wygranej w derbach Kraju Basków podopieczni Jose Mendilibara awansowali na czternaste miejsce w tabeli. Lokalni rywale, którzy grali całą drugą połowę w osłabieniu, doznali natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na przedostatniej pozycji w klasyfikacji.