El. LM: Porażka Łudogorca Razgrad, bramka Jakuba Świerczoka

Porażka Łudogorca Razgrad, bramka Jakuba Świerczoka
MediaPictures.pl / shutterstock.com
Węgierski Ferencvaros TC wygrał u siebie z Łudogorcem Razgrad 2:1 (1:1) w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W barwach gości zagrali Jacek Góralski i Jakub Świerczok, który zdobył bramkę.
Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie, bo już w 6. minucie po strzale głową gola strzelił Tokmac Nguen. Asystę przy trafieniu Norwega zanotował Gergo Lovrencsics, były zawodnik Lecha Poznań.
Do wyrównania doprowadził w 31. minucie Jakub Świerczok. Polski napastnik skutecznie dobijał uderzenie Mavisa Tchiboty.
Piłkarze mistrza Węgier wygraną zapewnili sobie w 65. minucie, kiedy Oleksandr Zubkov oddał skuteczny strzał z kilku metrów po dośrodkowaniu Nguena.
W barwach Łudogorca Świerczok rozegrał 90 minut, natomiast Jacek Góralski przebywał na placu gry przez 78 minut, został ukarany żółtą kartką.
Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 17 lipca na stadionie mistrza Bułgarii.
Zwycięzca dwumeczu w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszą drużyną z pary Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - Valletta FC (Malta).
W innym wieczornym meczu, rozegranym w środę Slovan Bratysława zremisował u siebie z czarnogórskim zespołem FK Sutjeska Niksić 1:1. Gola dla gości strzelił Damir Kojasević, który w latach 2008-2010 grał w Jagiellonii Białystok i Górniku Łęczna.