El. ME. Wysokie zwycięstwo Francji, Islandia pokonała Turcję

Wysokie zwycięstwo Francji, Islandia pokonała Turcję
Alizada Studios/Shutterstock
Islandia pokonała u siebie Turcję 2:1 (2:1) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu grupy H eliminacji piłkarskich Euro 2020.
Na Laugardalsvoellur w Rejkiawiku dwubramkowe prowadzenie gospodarzom w pierwszej połowie zapewnił Ragnar Sigurdsson, który w niespełna kwadrans skierował dwukrotnie głową piłkę do siatki rywali po stałych fragmentach gry. Pięć minut przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał również głową Dorukhan Tokoz, ale na więcej zespół z Azji Mniejszej nie było już stać.
Trzecie zwycięstwo w eliminacjach odnieśli Francuzi. Mistrzowie świata rozbili na wyjeździe Andorę 4:0 i objęli prowadzenie w tabeli grupy H. Taki sam dorobek mają Turcy, którzy doznali w stolicy Islandii pierwszej porażki w walce o Euro 2020.
Na Estadi Nacional w Andorze wynik otworzył techniczną podcinką nad bramkarzem Kylian Mbappe, któremu kapitalnie zagrywał Antoine Griezmann.
Kwadrans przed przerwą podwyższył mocnym uderzeniem przy słupku Wissam Ben Yedder, a już w doliczonym czasie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się również Florian Thauvin, który popisał się fantastyczną przewrotką z kilku metrów w krótki róg. Po zmianie stron okazały sukces przypieczętował jeszcze z bliska w zamieszaniu po rzucie rożnym Kurt Zouma.