El. MŚ 2018: Trzecie zwycięstwo Arabii Saudyjskiej

almonfoto/Shutterstock
Arabia Saudyjska pokonała u siebie Zjednoczone Emiraty Arabskie 3:0 (0:0) w ostatnim wtorkowym spotkaniu trzeciej kolejki grupy B decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.

Na King Abdullah Sports City w Jeddah gole dla gospodarzy strzelili w drugiej połowie w niespełna sześć minut Fahad Al Muwallad oraz Nawaf Al Abed, a sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Yehya Al Shehri.

Dzięki trzeciej wygranej niepokonani dotąd Saudyjczycy awansowali na pozycję lidera tabeli. Zjednoczone Emiraty Arabskie doznały natomiast drugiej porażki i spadły na czwarte miejsce miejsce. Na drugiej lokacie plasuje się w tym momencie Australia, a na trzeciej jest Japonia.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą bezpośredni awans do mundialu w Rosji. Trzecia zagra jeszcze w barażach.