El. MŚ: Druga z rzędu wygrana Iraku

Sooksun saksit/Shutterstock
Irak pokonał u siebie Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:0 (1:0) w meczu ostatniej kolejki grupy B decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.
Na zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył szesnaście minut przed przerwą Ayman Hussein.
Po drugiej wygranej z rzędu Irak zakończył zmagania na piątej pozycji w tabeli, natomiast drużyna z Półwyspu Arabskiego po piątej porażce zajęła ostatecznie czwarte miejsce w klasyfikacji.
Na drugiej lokacie na razie jest Australia, która we wtorek wygrała przed własną publicznością z Tajlandią 2:1 i odniosła piąte zwycięstwo w tej fazie kwalifikacji.
Popularni "Socceroos" mogą jednak spaść na trzecią pozycję, jeśli Arabia Saudyjska pokona Japonię. Wówczas podopieczni Ange Postecoglou zagrają w barażu z trzecią drużyną grupy A.