El. MŚ: Grecja blisko awansu do baraży

Kostas Koutsaftikis / shutterstock.com
Cypr uległ u siebie Grecji 1:2 (1:2) w ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki grupy H eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Neo GSP Stadium w Nikozji prowadzenie gospodarzom zapewnił po osiemnastu minutach gry Pieros Soteriou, który na raty, ale wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.
Sześć minut później, po błędzie defensywy miejscowych, wyrównał płaskim strzałem zza linii pola karnego Kostas Mitroglou, a po kolejnych dwóch minutach efektownym uderzeniem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Alexandros Tziolis.
Po zmianie stron kibice nie oglądali już więcej bramek i dzięki czwartej wygranej podopieczni Michaela Skibbe awansowali na drugie miejsce w tabeli, gwarantujące udział w kontynentalnym barażu.
Zespół z Wyspy Afrodyty po drugiej z rzędu porażce spadł na piątą lokatę w klasyfikacji i stracił już definitywnie szansę na występ na mundialu w Rosji.