El. MŚ: Maroko pokonało Wybrzeże Kości Słoniowej i zagra w Rosji

mustapha_ennaimi, wikipedia
Wybrzeże Kości Słoniowej uległo u siebie Maroko 0:2 (0:2) w szlagierowo zapowiadającym się sobotnim meczu 6. kolejki grupy C decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Afryki.
Na Stade Felix Houphouet-Boigny w Abidjanie prowadzenie przyjezdnym zapewnił dwadzieścia minut przed przerwą Nabil Dirar. Zaledwie pięć minut po trafieniu zawodnika Fenerbahce podwyższył Mehdi Benatia.
Dzięki trzeciej wygranej w tej fazie eliminacji niepokonane dotąd popularne "Lwy Atlasu" zakończyły zmagania na pierwszym miejscu w tabeli i awansowały bezpośrednio na MŚ 2018 w Rosji.
"Słonie" doznały natomiast drugiej z rzędu porażki przed własną publicznością i pozostały na drugiej pozycji w klasyfikacji grupy, w której rywalizowały również Gabon oraz Mali.