Empoli bliżej utrzymania, bronił Bartłomiej Drągowski

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Empoli FC rozbiło przed własną publicznością Torino FC 4:1 (1:0) w niedzielnym meczu 37. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Carlo Castellani całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Bartłomiej Drągowski. Polskiego bramkarza zaskoczył jedenaście minut po przerwie uderzeniem z dystansu Hiszpan Iago Falque.
Wcześniej prowadzenie ekipie z Toskanii zapewnił płaskim strzałem z narożnika pola karnego Ghańczyk Afriyie Acquah. Po zmianie stron niezwykle cenne trzy punkty miejscowym przypieczętowali uderzeniami z kilku metrów Matteo Brighi, Giovanni Di Lorenzo oraz Francesco Caputo.
Zespół z Toskanii po trzecim zwycięstwie z rzędu wydostał się ze strefy spadkowej i awansował na siedemnaste miejsce w tabeli. "Byki" z Piemontu doznały natomiast siódmej porażki w sezonie i pozostały na siódmej lokacie w tabeli.
Jakub Kreśliński19 May 2019 · 17:09