Endrick znowu to zrobił. Przyszły gracz Realu Madryt bohaterem, kolejny ważny gol [WIDEO]

Endrick przeżywa niesamowity okres w karierze. Napastnik został bohaterem Palmeiras w półfinałowym starciu z Gremio Novorizontino.
Ostatnie dni były dość zapracowane z perspektywy przyszłego gracza Realu Madryt. 17-latek po raz kolejny został powołany do seniorskiej reprezentacji Brazylii.
W minioną sobotę młodemu snajperowi udało się strzelić premierowego gola w barwach "Canarinhos". Jego bramka przesądziła o zwycięstwie 1:0 z Anglią na Wembley.
Trzy dni później Endrick znów trafił do siatki. Z nim w składzie Brazylia zremisowała 3:3 z Hiszpanią w prestiżowym sparingu rozgrywanym na Santiago Bernabeu.
Napastnik nie miał chwili odpoczynku. Wybiegł on od pierwszej minuty w meczu Palmeiras z Novorizontino. Nastolatek zapewnił swojej drużynie awans do finału turnieju Campeonato Paulista.
W 53. minucie Flaco Lopez zgrał piłkę do Endricka, który odnalazł się w polu karnym. Napastnik przyjął futbolówkę, po czym pokonał bramkarza lewą nogą. Był to jedyny gol w tym spotkaniu.
W finałowym dwumeczu Campeonato Paulista Palmeiras zagra z Santosem. Decydujące starcia odbędą się 31 marca i 7 kwietnia.
Endrick wystąpił już w 67 spotkaniach Palmeiras. Zanotował w nich 19 bramek i trzy asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 55 mln euro.
Adam Kłos29 Mar · 08:50