Eredivisie: Ajax lepszy od Feyenoordu

alphaspirit / shutterstock
Feyenoord Rotterdam przegrał u siebie z Ajaksem Amsterdam 1:4 w niedzielnym meczu 9. kolejki holenderskiej Eredivisie. Dwie bramki strzelił dla przyjezdnych Kasper Dolberg.
Goście prowadzili po trafieniu Klaasa-Jana Huntelaara. Wyrównać mógł Nicolai Jorgensen, ale w 56. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Nie minęło jednak 120 sekund i był remis, do którego doprowadził Jens Toornstra.
W 72. minucie drugą bramkę dla gości zdobył Dolberg, który został wprowadzony kilka chwil wcześniej. W końcówce zwycięstwo drużyny z Amsterdamu przypieczętowali Siem De Jong oraz Dolberg, który skompletował dublet.
Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta po tym spotkaniu zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 16 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Rodą Kerkrade.
Natomiast zespół prowadzony przez Marcela Keizera plasuje się na drugiej pozycji z 19 „oczkami”. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Willem II.