Eredivisie: Ajax pokonał NAC Bredę

alphaspirit / shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał u siebie NAC Breda 3:1 (2:1) w ostatnim niedzielnym meczu 21. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił po sześciu minutach potężnym uderzeniem pod poprzeczkę z linii pola karnego Francuz Thierry Ambrose.
Wyrównał niespełna dwadzieścia minut później strzałem głową Donny van de Beek. Sześć minut przed przerwą Brazylijczyk David Neres zdecydował się na przebojową szarżę, którą po minięciu dwóch obrońców zakończył skutecznym uderzeniem z dystansu.
Sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Marokańczyk Hakim Ziyech.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy umocnili się na drugiej pozycji w tabeli.
Drużyna z Brabancji, która kończyła zawody w osłabieniu, doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostała na szesnastej lokacie w klasyfikacji.