Eredivisie: Ajax przegrał z Vitesse Arnhem

charnstir/Shutterstock
Vitesse Arnhem pokonało u siebie Ajax Amsterdam 3:2 (1:1) w najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym spotkaniu 26. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na GelreDome prowadzenie miejscowym dał po szesnastu minutach gry Navarone Foor, który zaskoczył golkipera rywali kapitalnym uderzeniem z dystansu. Później dwukrotnie do siatki gości celnie przymierzył z pola karnego Bryan Linssen.
Kontaktowe gole dla wicemistrzów Holandii zdobyli Kolumbijczyk Mateo Cassierra, po strzale głową oraz pięć minut przed końcem Siem de Jong, mocnym uderzeniem z kilku metrów pod poprzeczkę.
Dzięki jedenastej wygranej w sezonie zespół z Geldrii awansował na szóste miejsce w tabeli. Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy doznali natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na pozycji wicelidera klasyfikacji.