Eredivisie: Czwarta z rzędu porażka SC Heerenveen

Udo Ockema, wikipedia
Piłkarze SC Heerenveen przegrali u siebie z Alkmaar Zaanstreek 1:2 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu 10. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na Abe Lenstra Stadion prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił Michel Vlap, który zaskoczył golkipera rywali sprytnym strzałem pod poprzeczkę, po efektownym odegraniu piętą w polu karnym Norwega Martin Odegaarda.
Wyrównał siedemnaście minut przed końcem Guus Til, który z kilku metrów wykończył skutecznie składną akcję przyjezdnych. Goście poszli za ciosem i w ostatniej minucie zapewnili sobie komplet punktów, gdy po kolejnej precyzyjnie wymianie podań z ostrego kąta piłkę do siatki skierował Grek Pantelis Hatzidiakos.
Dwukrotni mistrzowie Holandii po szóstym w sezonie zwycięstwie awansowali na czwartą pozycję w tabeli. Drużyna z Fryzji przegrała natomiast czwarty kolejny mecz i spadła na dziewiąte miejsce w klasyfikacji.