Eredivisie: Dziewiąta wygrana PSV Eindhoven

kayintveen / Shutterstock.com
PSV Eindhoven pokonało na wyjeździe SBV Vitesse Arnhem 4:2 w meczu 10. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Strzelanie rozpoczął w 18. minucie Hirving Lozano, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Tuż przed przerwą Vitesse wyrównało po samobójczej bramce Jurgena Locadi, który niefortunnie interweniował po centrze z rzutu rożnego.
Na początku drugiej części gry Locadia trafił już do właściwej bramki. Remko Pasveer pokonał ładnym strzałem z dystansu. W 57. minucie 23- letni napastnik podwyższył prowadzenie po tym jak minął rywala w polu karnym i oddał celny strzał w długi róg.
Po godzinie gry było 4:1 po drugiej bramce Hirvinga Lozano. Tym razem trafił on do siatki z bliskiej odległości. Rozmiary porażki zmniejszył Mason Mount, który wykorzystał podanie Fankaty Dabo i uderzył skutecznie z pierwszej piłki.
Zespół prowadzony przez Henka Frasera zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli Eredivisie, z kolei piłkarze Phillipa Cocu są liderem rozgrywek i mają pięć punktów przewagi nad drugim Ajaksem Amsterdam.