Eredivisie: Excelsior wywozi trzy punkty z GelreDome

Vitesse Arnhem uległo u siebie SBV Excelsior 1:2 (1:1) w pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na GelreDome prowadzenie gospodarzom zapewnił kapitalnym uderzeniem z przewrotki Luc Castaignos. Wyrównał minutę przed przerwą efektownym strzałem z dystansu Hicham Faik.
Dwadzieścia minut po zmianie stron koszmarny błąd defensywy rywali wykorzystał Mike van Duinen, kierując piłkę do siatki z kilku metrów i zapewniając w ten sposób sukces przyjezdnym z Rotterdamu.
Dzięki ósmej wygranej w sezonie zespół z portowego miasta przesunął się na jedenaste miejsce w tabeli. Drużyna z Geldrii doznała natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na siódmej pozycji w klasyfikacji.