Eredivisie: Heracles przegrał z AZ Alkmaar

Eredivisie: Heracles przegrał z  AZ Alkmaar
youtube.com
Heracles Almelo uległ przed własną publicznością AZ Alkmaar 0:3 (0:2) w pierwszym spotkaniu 31. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Polman Stadion gospodarze mogli objąć prowadzenie już po dziesięciu minutach gry, ale rzut karny zmarnował Paul Gladon. To zemściło kwadrans później, gdy do siatki miejscowych celnie przymierzył z pola karnego Guus Til.
Po kolejnych pięciu minutach podwyższył po błędzie defensywy miejscowych Oussama Idrissi, a niespełna kwadrans po zmianie stron sukces przyjezdnych przypieczętował kapitalnym uderzeniem z dystansu Irańczyk Alireza Jahanbachsch.
Podopieczni Johna Stegemana po trzeciej z rzędu porażce pozostali na jedenastej pozycji w tabeli. Dwukrotni mistrzowie Holandii natomiast dzięki dwudziestej wygranej w bieżących rozgrywkach umocnili się na trzeciej lokacie w klasyfikacji.