Eredivisie: Klich z asystą, Utrecht ze zwycięstwem

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
Zawodnicy FC Utrecht pokonali na wyjeździe Roda JC Kerkrade 4:1 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Parkstad Limburg pierwszego gola strzelił Sander van de Streek. Już w 13. minucie Holender wykorzystał podanie Mateusza Klicha i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
24-letni pomocnik ponownie wpisał się na listę strzelców w 63. minucie, a bramki dla FC Utrecht zdobywali jeszcze Mark van der Maarel w 57. minucie oraz Zakaria Labyad w 90. minucie.
Jedyne trafienie na rzecz gospodarzy zapisał na swoje konto Jorn Vancamp w 83. minucie.
Całe spotkanie w barwach ekipy gości rozegrał Mateusz Klich. Dla Polaka to czwarty ligowy występ w Eredivisie w tym sezonie.
Podopieczni Roberto Molenaara zajmują 17. miejsce w tabeli, z kolei drużyna prowadzona przez Jeana-Paula de Jonga plasuje się na 4. pozycji.