Eredivisie: PSV Eindhoven i Feyenoord Rotterdam podzieliły się punktami

PSV Eindhoven i Feyenoord Rotterdam podzieliły się punktami
kayintveen / Shutterstock.com
PSV Eindhoven zremisowało u siebie z Feyenoordem Rotterdam 1:1 w meczu 23. kolejki Eredivisie. W innym spotkaniu Ajax Amsterdam pokonał Ado Den Haag 5:1.
Na Philips Stadion goście z Rotterdamu objęli prowadzenie w 70. minucie. Nicolai Jorgensen oddał skuteczny strzał z dystansu. Wówczas Feyenoord grał już w dziesiątkę, po tym jak dziesięć minut wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Sven van Beek.
Gospodarze wyrównali bardzo szybko za sprawa Hirvinga Lozano, który uprzedził rywala na piątym metrze i trafił do siatki.
W tabeli Eredivisie PSV jest na prowadzeniu z dorobkiem 58 punktów. Po trzech kolejnych remisach przewaga nad resztą stawki stopniała już do dwóch punktów. Feyenoord jest trzeci, ma na koncie 43 punkty.
Z potknięcia lidera skorzystał Ajax Amsterdam, wygrywając na wyjeździe z Ado Den Haag 5:1. Bramki dla przyjezdnych zdobywali kolejno: Donny van de Beek, Dusan Tadić, Hakim Ziyech dwie oraz Kasper Dolberg. Dla gospodarzy trafił Nasser El Khayati, który otworzył wynik spotkania.
Ajax jest drugi, ma w dorobku 56 punktów. Zespół Ado Den Haag zajmuje dwunastą pozycję, mając na koncie 27 punktów.