Eredivisie: Remis Zwolle z AZ Alkmaar

Leofvisser, wikipedia
PEC Zwolle zremisował u siebie z Alkmaar 1:1 (1:1) w szlagierowo zapowiadającym się wtorkowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na IJsseldelta Stadion niemal całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Piotr Parzyszek.
Polak pojawił się na murawie dopiero w doliczonym czasie gry, zastępując Terella Ondaana, który niespełna kwadrans przed przerwą dał prowadzenie popularnym "Blauwvingers" strzałem z kilku metrów.
Wyrównał uderzeniem głową zaledwie dwie minuty później Alireza Jahanbachsch. Dla Irańczyka było to szóste trafienie w tym sezonie.
Podopieczni Johna van't Schipa trzy minuty przed końcem mieli znakomitą okazję na zgarnięcie kompletu punktów, ale rzut karny zmarnował Bram van Polen. PEC po tym remisie pozostał czwarty w tabeli, natomiast ekipa z północy Holandii jest wiceliderem klasyfikacji, na której czele znajduje się PSV Eindhoven.