Eredivisie: Siódme zwycięstwo SC Heerenveen

Udo Ockema, wikipedia
Piłkarze SC Heerenveen pokonali przed własną publicznością Spartę Rotterdam 2:1 (1:1) w jedynym piątkowym meczu 20. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na Abe Lenstra Stadion nieoczekiwanie prowadzenie przyjezdnym zapewnił już po trzech minutach gry Julian Chabot. Niemiec po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę głową do siatki z kilku metrów.
Wyrównał dwanaście minut później płaskim strzałem z pola karnego Irańczyk Reza Ghoochannejhad, któremu świetnie asystował Kosowar Arber Zeneli.
Dwadzieścia minut po zmianie stron drugiego gola dla miejscowych zdobył Denzel Dumfries. Reprezentant Aruby zdecydował się na rajd prawą stroną boiska i uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył golkipera rywali.
Dzięki siódmej wygranej w sezonie zespół z Fryzji umocnił się na dziewiątej pozycji w tabeli. Sześciokrotni mistrzowie Holandii doznali natomiast już trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal będą zamykać klasyfikację.