Eredivisie: Sparta uległa PSV po pięknych golach Bergwijna

kayintveen / Shutterstock.com
Sparta Rotterdam uległa u siebie PSV Eindhoven 1:2 (1:0) w sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Stadion Het Kasteel niespodziewane prowadzenie gospodarzom zapewnił po sześciu minutach gry strzałem głową z pola karnego Australijczyk Kenneth Dougall.
Cztery minuty przed przerwą wyrównał efektownym uderzeniem z dystansu Steven Bergwijn. 20-letni skrzydłowy jedenaście minut po zmianie stron również kapitalnie przymierzył zza linii pola karnego i faworyzowani goście z Brabancji odzyskali inicjatywę.
Dzięki dwudziestej wygranej w sezonie podopieczni Phillipa Cocu umocnili się na czele tabeli. Sześciokrotni mistrzowie Holandii doznali natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamykają klasyfikację.