Espanyol wygrał z Realem Valladolid

Christian Bertrand/Shutterstock
RCD Espanyol wygrał u siebie z Realem Valladolid 3:1 w meczu 26. kolejki La Liga. Dla gospodarzy to już piąte z rzędu spotkanie bez porażki.
Piłkarze z Barcelony objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, kiedy Borja Iglesias wykorzystał sytuację sam na sam. Dla 26-letniego snajpera to jedenaste trafienie w sezonie.
Goście wyrównali kwadrans później po golu Rubena Alcaraza, który oddał strzał sprzed pola karnego. Jeszcze przed przerwą Real mógł prowadzić, ale w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Sergio Guardiola, który miał szansę na premierowego gola w rozgrywkach.
W drugiej połowie gospodarze w ciągu dziewięciu minut zdobyli dwie bramki i przesądzili o losach rywalizacji. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mario Hermoso po strzale z bliska, a później Lei Wu, wykorzystując sytuację sam na sam. Dla Chińczyka, który dołączył do Espanyolu w zimowej przerwie to pierwsze trafienie na hiszpańskich boiskach.
W tabeli La Liga Espanyol awansował na jedenaste miejsce, ma na koncie 33 punkty i notuje serię pięciu kolejnych meczów bez porażki.
Real Valladolid jest bliżej strefy spadkowej, na szesnastej pozycji z dorobkiem 26 punktów. Zespół z Kastylii czeka na ligową wygraną już od pięciu kolejek.