Espanyol zatopił „Żółtą Łódź Podwodną". Villarreal odpada z Copa del Rey

Christian Bertrand/Shutterstock
Espanyol Barcelona pokonał przed własną publicznością Villarreal CF 3:1 (2:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.
W pierwszej połowie dwa gole dla gospodarzy padły z rzutu karnego. Najpierw piłkę ustawioną na jedenastym metrze wpakował do siatki rywali Pablo Piatti w 34. minucie, a trzy minuty później karnego wykorzystał Borja Iglesias.
Tuż przed przerwą, w 42. minucie przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Samuel Chukwueze. Przy trafieniu nigeryjskiego pomocnika asystował Raba.
W 74. minucie wynik starcia na 3:1 ustalił Borja Iglesias, który dopadł do futbolówki zagranej przez Didaca Vilę i pokonał golkipera drużyny przeciwnej.
Pierwsze starcie tych zespołów zakończyło się remisem 2:2, dlatego dzięki wygranej to zespół z Barcelony awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Łukasz Karyniewski17 Jan 2019 · 22:33