Everton wciąż niepewny utrzymania w Premier League. Porażka "The Toffees" z Brentford

Russell Hart/Pressfocus
Everton poniósł porażkę w meczu 37. kolejki Premier League. Podopieczni Franka Lamparda przegrali 2:3 z Brentford.
Everton od pierwszego gwizdka ruszył do ataku. W 12. minucie Dominic Calvert-Lewin trafił do bramki po asyście Richarlisona.
W 18. minucie sytuacja "The Toffees" się skomplikowała. Jarrad Branthwaite obejrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Później błąd popełnił Seamus Coleman. Doświadczony obrońca skierował piłkę do własnej bramki.
Jeszcze przed przerwą Everton zdołał jednak ponownie wyjść na prowadzenie. Richarlison zamienił rzut karny na bramkę.
W drugiej połowie Brentford zabrało się do odrabiania strat. Wystarczyły dwie minuty, aby "The Bees" wyszli na prowadzenie. Najpierw do siatki trafił Yoane Wissa, później Jordana Pickforda pokonał Rico Henry.
Brentford wygrało i zajmuje obecnie jedenaste miejsce w lidze. Everton jest szesnasty z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową.
Adam Kłos15 May 2022 · 19:26