F1 GP Australii. Zaskakująca radość inżyniera: Udało się nam dowieźć do mety dwa bolidy, co jest osiągnięciem

Mateusz Jagniaciak 
17 mar 2019 | 14:14 3
Zaskakująca radość inżyniera Williamsa. "Udało się nam dowieźć do mety dwa bolidy, co jest dużym osiągnięciem"
Źródło zdjęcia: cristiano barni / shutterstock.com

Robert Kubica powrócił do Formuły 1, ale nie może zaliczyć GP Australii do udanych wyścigów. Miał mnóstwo problemów technicznych z bolidem, przez co zajął ostatnie miejsce.

Zupełnie inne odczucia ma inżynier Williamsa,  Dave Robson. Specjalista był bardzo zadowolony z przebiegu wyścigu. - Udało się nam dowieźć do mety dwa bolidy, co jest dużym osiągnięciem - tak skomentował przedostatnie miejsce George'a Russella oraz ostatnią lokatę Roberta Kubicy.

To był ciężki dzień, ale można się było tego spodziewać. Dwa samochody na mecie to dla nas ważne osiągnięcie - podkreślił Robson. - Robert zaliczył pechowe pierwsze okrążenie, a gdy wypuściliśmy go na tor z nowym przednim skrzydłem, był w stanie pojechać naprawdę dobry wyścig.

To był debiut George’a w Formule 1 i myślę, że cały weekend w jego wykonaniu był bardzo solidny - dodał. - Teraz ma na swoim koncie swój pierwszy wyścig w F1. Takie osiągnięcie powinno dać naszym kierowcom więcej pewności siebie i pomóc w wykonaniu kolejnego kroku.

- Zespół wykonał dziś bardzo dobre pit stopy. Operacyjnie, wykonaliśmy dobrą pracę z tym, co mamy na ten moment - podsumował.

Źródło: Williams/sport.pl

Dyskusja

3
Przedwczoraj | 09:55
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jeżeli ktoś liczył na to , że Williams będzie walczył o coś innego niż koniec stawki to chyba F1 zaczął oglądać od tego sezonu. Kubica walczył już o wyższe cele ale na ten moment to jest bardzo duże osiągnięcie przejechać wszystkie treningi i dojechać do mety po takich przejściach Williamsa przed rozpoczęciem sezonu.
17 mar 2019 | 18:36
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
z tym co mają na ten moment czyli nic
17 mar 2019 | 14:18
+14
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Haha, no to widać doskonale jakie cele i ambicje ma Williams na ten sezon.
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Do góry Czat News Tabela Strzelcy Dyskusja
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.