Falcao uratował remis AS Monaco, grał Glik

Shutterstock
AS Monaco zremisowało u siebie z OGC Nice 2:2 (1:0) w ostatnim wtorkowym meczu 21. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Obrońca reprezentacji jeszcze w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę.
Obrońcy tytułu objęli prowadzenie niespełna kwadrans przed przerwą, kiedy to strzałem z bliska piłkę skierował pod poprzeczkę Adama Diakhaby.
Po zmianie stron straty gości z nawiązką odrobił jednak Mario Balotelli. Włoch dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców po uderzeniach z pola karnego. Podopieczni Leonardo Jardima skutecznie odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to płaskim strzałem z kilku metrów wyrównał Kolumbijczyk Radamel Falcao.
Obie drużyny z południa Francji zremisowały po raz czwarty w tym sezonie. "Les Aiglons" umocnili się nieznacznie na szóstej lokacie w tabeli. Zespół z Księstwa natomiast pozostał na trzeciej pozycji w klasyfikacji.