Falstart Górnika Zabrze. Cracovia strzeliła gola po filmowej akcji [WIDEO]

Norbert Barczyk / Press Focus
Falstart Górnika Zabrze w nowym sezonie. Piłkarze prowadzeni przez Bartoscha Gaula przegrali u siebie z Cracovią 0:2.
"Pasy" objęły prowadzenie w 24. minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał Florian Loshaj, odwrócił się w kierunku bramki i oddał strzał. Piłka odbiła się od Alasany Manneha i wpadła do bramki obok Kevina Brolla.
Górnik mógł wyrównać niemal natychmiast. Karol Niemczycki świetnie zatrzymał jednak Szymona Włodarczyka. Bramkarz Cracovii błysnął też w 36. minucie, gdy wybił piłkę po nieszczęśliwym zagraniu Karola Pestki.
Goście podwyższyli wynik w 41. minucie. Po świetnej zespołowej akcji piłkę do bramki wbił Michał Rakoczy.
Po przerwie Górnik był zdecydowanie dłużej przy piłce, ale nie potrafił stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Cracovii. Goście z kolei próbowali szans w kontrach. Żadna z nich nie przyniosła im jednak trzeciego gola. Najbliżej trafienia byli w końcówce - Broll efektownie obronił strzał Balaja.
Marcin Karbowski18 Jul 2022 · 20:55