Fatalny mecz Haalanda, Manchester City o włos od porażki z Chelsea! Rodri uratował mistrzów Anglii [WIDEO]

Screen z X
Niewiele brakowało, aby Chelsea sprawiła sensację w sobotnim hicie Premier League i wygrała na Etihad z Manchesterem City. Ostatecznie na gola Raheema Sterlinga odpowiedział jednak Rodri. Fatalny mecz zaliczył Erling Haaland.
Manchester City już na samym początku spotkania miał dobrą szansę na to, aby wyjść na prowadzenie. W drugiej minucie spotkania w dobrej sytuacji w bramkę nie trafił Julian Alvarez. Pod koniec pierwszego kwadransa gry minimalnie pomylił się też Erling Haaland.
Z biegiem czasu także Chelsea poważnie zagroziła bramce rywali. W 24. minucie w sytuacji sam na sam z Edersonem znalazł się Jackson, lecz górą w tej sytuacji był golkiper mistrzów Anglii.
Później dwie dobre sytuacje miał także Raheem Sterling. Przy pierwszej z nich Anglik źle przyjął sobie piłkę, lecz w 42. minucie był już skuteczniejszy, z łatwością ogrywając Kyle'a Walkera.
Pep Guardiola w meczu Manchester City - Chelsea
Screen z X
Manchester City jeszcze przed przerwą mógł doprowadzić do wyrównania. Po raz kolejny kompletnie zawiódł jednak Haaland, myląc się z najbliższej odległości.
Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do ataku. Nieznacznie pomylił się Kevin De Bruyne. Później "The Citizens" domagali się rzutu karnego po starciu Walkera ze Sterlingiem. Pep Guardiola nie mógł uwierzyć, że arbiter nie wskazał na jedenasty metr.
Potem to Chelsea miała doskonałą okazję ku temu, aby podwyższyć prowadzenie na 2:0. Mistrzów Anglii uratował jedynie Ederson, który najpierw zatrzymał Sterlinga, a później Chilwella.
"The Blues" czyhali na kontry, a gospodarze w ataku pozycyjnym przez dłuższy czas bili głową w mur. Kolejną znakomitą sytuację zmarnował Haaland. Skuteczniejszy od Norwega w 83. minucie był Rodri.
Gol Hiszpana sprawił, że Manchester City ostatecznie zremisował 1:1 z Chelsea. Podopieczni Pepa Guardioli tracą już cztery punkty do liderującego Liverpoolu.
Maciej Pietrasik17 Feb · 20:27